
15.05
Mirror Set-up
Sam Scheuermann
Een tafel is bedekt met een grote vierkante spiegel. Een tweede spiegel daarbovenop verkent de omgeving en draait langzaam tussen de handen van een performer.
Drie andere performers rond de tafel observeren de reflecties die via camera’s zijn aangesloten op tv-schermen. Terwijl de spiegels en de camera’s naar houvast zoeken, beginnen de beelden te moduleren en ontstaat er een gevoel van deconstructie en vervorming. Het licht wordt gevangen, de ruimte wordt vastgelegd. Onze blik valt uiteen in fragmenten.
‘Mirror set-up’ is een performance-installatie die de constructie van onze waarneming onderzoekt door het kijken zelf te bekijken. Al navigerend door de mechanica van ogen, lenzen, perspectief en kadrering dompel je je onder in een compositie en live montage die vertrekt vanuit blik en aandacht.

Sam Scheuermann werkt op het snijvlak van theater, performance en beeldende kunst, met een sterke focus op hoe we ons verhouden tot ruimte, waarneming en elkaar. Ze combineert performance, fotografie en installatie in werk dat onderzoekt hoe beelden en ruimtes worden geconstrueerd en ervaren – zowel fysiek als sociaal. Haar praktijk is interdisciplinair en sterk conceptueel, geworteld in visuele taal en fysieke ervaring. Centraal in haar werk staan vragen zoals: wie ben ik in relatie tot mijn omgeving en hoe beïnvloeden de codes van een ruimte ons gedrag en onze perceptie?
15.05.26
- 21u00
Concept and direction Sam Scheuermann Production Michael Scerbo Technical coordination Koen van der Heijden Sounddesign Robbi Meertens Mirror construction Udo Akemann Performed by Elliot Dehaspe, Koen van der Heijden, Sojeong Lee, Sam Scheuermann, Peteris Viksna Tutor Miguel Melgares External advice Lotte van den Berg, Tchelet Pearl Weisstub Thanks to Zhana Ivanova, Hearin Jeong, DAS Theatre